Pěstování konopí s obsahem THC větším než 1 % není v ČR legální.

Brokolice na klíčky Vilmorin Classic 5 g

Neohodnoceno
Klíčky brokolice Vilmorin Classic mají silné protirakovinné účinky. Obsah účinné látky je v klíčcích 20-30 krát vyšší než v dospělých roslinách. Výsev celoročně
25 Kč
Skladem (>5 ks)

Klíčky brokolice Vilmorin Classic mají silné protirakovinné účinky. Obsah účinné látky je v klíčcích 50 krát vyšší než v dospělých roslinách. Pravidelná konzumace klíčků zaručuje nejen dobrou náladu a posílení odolnosti organismu, ale umožňuje také zachování štíhlé postavy. Navíc jsou prostě dobré. Můžeme je přidávat do hlavních jídel, salátů a na chlebíčky.

Brokolíce je košťálovina, která pochází z Malé Asie, patří k čeledi brukvovitých a díky svým nové objeveným obsaženým je látkám považována za zeleninu chránící proti rakovině a posilující imunitu.

Obsažené látky

Ve srovnání se zralou brokolicí (zeleninou) obsahují brokolicové výhonky až 50 krát více hořčičného oleje a sloučenin síry, které jsou známé svými protirakovinnými účinky. Poskytují velké množství minerálních látek (železo, draslík, vápník, sodík, fosfor a zinek), vitamínů (B1, B2, B6, E, C, provitamín A) a sekun-dárních rostlinných látek. Jeden malý espressový šálek těchto výhonků dodává podle studií Univerzity Johnse Hopkinse v Baltimoru stejné množství antioxidantů jako 1,5 kg brokolice.


Pozitivní účinky na zdraví

  • snižuje krevní tlak 
  • působí protizánětlivě a antibakteriálně
  • detoxikuje pro prevenci a boj proti rakovině

 

Chuť a použití

Klíčky mají jemné kořenitou, aromaticky pikantní chuť a nejlépe se uplatní v zelených smoothies, salátech, polévkách nebo jako °zdoba,


Klíčení brokolice na klíčky Vilmorin Classic:
Semena nasypejte do propařené skleněné nádoby, ve které je chcete klíčit, a zalijte na několik hodin vodou. Vodu pak odlijte, nádobu zakryjte vázou a umístěte na stinné místo. Dvakrát denně vodu měňte. Po několika dnech, až se plně rozvinou první dva lístky brokolice, klíčky okamžitě zkonzumujte. Ke klíčení brokolice také můžete použít Vilmorin klíčící misku z Domácí zahrádky.
Země původu: Italie
Složení: semena brokolice 100 %
Způsob skladování: skladujte na tmavém a suchém místě
Výrobce: Vilmorin Jardin
Adresa: 65 rue du Luzais, St Quentin Fallavier, Francie

Kód Kód: VIL550
Jméno značky: Vilmorin
Kategorie: Semena na klíčky
Záruka: 24m
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vilmorin je francouzský prodejce semen zeleniny, květin, bylinek, netradičních rostlin, BIO semen a dalších.

 

Začátky značky Vilmorinu sahají do roku 1743, kdy Claude Geoffroy (Mistryně obchodu se semeny) a Pierre d’Andrieux (dvorní botanik krále Ludvíka XIV.) otevřeli na nábřeží Quai de la Mégisserie v Paříží obchod se semeny a rostlinami pod názvem Coq de la Bonne Foy.