Pěstování konopí s obsahem THC větším než 1 % není v ČR legální.

Fazol Adzuki na klíčky Vilmorin Premium 20 g

Neohodnoceno
Chuťově velmi zajímavý experiment a často se používají v asijské kuchyni. Klíčení ve skleněné nádobě, nakličovacím pytlíku, patrovém klíčidle. Možno konzumovat po 3-5 dnech.
23 Kč
Skladem (>5 ks)
Klíčky fazolu Adzuki Vilmorin Premium jsou chuťově velmi zajímavým experimentem a často se používají v asijské kuchyni. Jsou výborným zdrojem bílkovin a všech aminokyselin kromě tryptofanu. Obsahují železo, vápník, kyselinu listovou a vitamín B3 Mají příznivé účinky na močové cesty a slinivku břišní. Pravidelná konzumace klíčků zaručuje nejen dobrou náladu a posílení odolnosti organismu, ale umožňuje také zachování štíhlé postavy. Můžeme je přidávat do hlavních jídel, salátů a na chlebíčky.

 
Obsažené látky

Výhonky fazolek adzuki obsahují 20 až 25 % bílkovin a rovněž všechny aminokyseliny kromě tryptofanu (především lysin). Jsou bohaté na železo, draslík, vápník, vitamíny A, B, C a E i na cenné balastní látky.

 
Pozitivní účinky na zdraví

  • posilují vazivo
  • čistí střeva a předcházejí rakovině
  • pomáhají při onemocnění ledvin


Chuť a použití

Výhonky fazolek adzuki mají mírně oříškovou chuť a jemnou, pevnou konzistenci. Hodí se tedy velmi dobře na vařené pokrmy, jako vydatná obilninová a rýžová jídla, polévky a eintopfy. Lze je konzumovat i syrové - v salátech, závitcích (wrapech) nebo jako přílohu.

Klíčení fazolu Adzuki na klíčky Vilmorin Premium:
Semena nasypejte do propařené skleněné nádoby, ve které je chcete klíčit, a zalijte na několik hodin vodou. Vodu pak odlijte, nádobu zakryjte vázou a umístěte na stinné místo. Dvakrát denně vodu měňte. Po několika dnech, až se začnou rozvíjet první dva lístky fazolu Adzuki, klíčky můžete i s kořenem a semenem konzumovat (po 3-5 dnech).

 

Důležité upozornění

Jak je u bobů a fazolí běžné, obsahují fazolky adzuki rostlinný jed phasin, který se odbourá během procesu klíčeni. Doporučuje se výhonky při klíčení vždy vydatné zalít. Přecd konzumací je případně králce ohřejte a v žádném případě je nejezte syrové dříve než ve 4. den.

Země původu: Čína
Složení: semena adzuki 100 %
Způsob skladování: skladujte na tmavém a suchém místě
Výrobce: Vilmorin Jardin
Adresa: 65 rue du Luzais, St Quentin Fallavier, Francie

Kód Kód: VILP549
Jméno značky: Vilmorin
Kategorie: Semena na klíčky
Záruka: 24m
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vilmorin je francouzský prodejce semen zeleniny, květin, bylinek, netradičních rostlin, BIO semen a dalších.

 

Začátky značky Vilmorinu sahají do roku 1743, kdy Claude Geoffroy (Mistryně obchodu se semeny) a Pierre d’Andrieux (dvorní botanik krále Ludvíka XIV.) otevřeli na nábřeží Quai de la Mégisserie v Paříží obchod se semeny a rostlinami pod názvem Coq de la Bonne Foy.