Pěstování konopí s obsahem THC větším než 1 % není v ČR legální.

Hermafroditismus u konopí

Hermafroditní konopí je zajímavý, ale řídký fenomén. Hermafroditi jsou rostliny, které mají samčí i samičí květy. Tato genetická porucha může mít při pěstování konopí fatální důsledky, pokud se jí nevěnuje pozornost. Většina hermafroditních rostlin nikdy neposkytne maximální potenciál terpenů ani kanabinoidů kvůli svému nestabilnímu vnitřnímu genofondu. Zkrátka výsledkem je malá sklizeň nekvalitních palic.

Další nevýhodou je, že samčí květy opylují okolní samičí rostliny. To může vést k tomu, že se hermafroditní pyl rozšíří po okolí a způsobí nechtěné opýlení. To vede k nechtěné produkci semen, které navíc nesou genetickou informaci hermafroditního rodiče, který má snížený potenciál terpenů a kanabinoidů. Proto je třeba hermafroditismus konopí pečlivě sledovat a každou hermafroditní rostlinu nalezenou v pěstírně okamžitě odstranit, než dostane šanci zničit ostatní rostliny.

 

samci kvety hermafrodit 

 

Jak hermafroditismus vzniká?

Hermafroditní konopí je obvykle způsobeno následkem genetických mutací nebo hormonální nerovnováhy. Ta může vzniknout stresováním rostliny - příliš nízká či vysoká teplota v pěstebním prostředí, nepravidelná světelná perioda či špatná výživa. Jeden z důvodů je použití pesticidů při ochraně před škůdci a patogeny.

 

Přečtěte si článek o feminizovaném konopí