HHC a THC-P produkty zasíláme pouze po České republice. Prodej HHC, THC-P a některých produktů CBD umožňujeme pouze osobám starším 18 let.

Jak uchovávat konopná semena

 

 

zdroj: Anesia Seeds

 

Tým Anesia má 5 nejlepších tipů, jak uchovávat semena konopí, aby zůstala čerstvá, dobře skladovaná a připravená k výsadbě.

 

Semena potřebují pouze čistou plastovou krabičku nebo skleněnou nádobu se šroubovacím uzávěrem, aby si zachovala svou klíčivost, která vydrží po mnoho let. Uvádí se, že některá semena vydrží až deset let. Správné skladování semen je nezbytné pro udržení všech rostlinných sil v klidu až do sklizně.

 

Péče o semínka je klíčem k produkci spolehlivé a plodné rostliny, kterou vykvetou v bohatou sklizeň. Ať už jste vášnivý kuřák nebo jen sběratel skvělé genetiky konopí

Uchovávání semen na bezpečném místě při správné teplotě při 8° – 10° C bude mít zásadní vliv na jejich klíčivost.

 

Rada číslo 1: Zacházejte se semeny opatrně a v čistotě

 

Semena jsou choulostivá, je třeba s nimi zacházet s čistýma rukama a skladovat je v čistém prostředí. Skořápka těchto semen je tam, aby je chránila, takže jemná ruční práce je nutností, protože čím lepší podmínky skladování, tím rychlejší klíčení.

 

 

Rada číslo 2: Označení

 

Vzhledem k tomu, že semena se ve vzhledu příliš neliší, jejich jasné označení a skladování ve vzduchotěsných nádobách/sáčcích/sklenicích hodně pomáhá. Pro dlouhodobé skladování vyzkoušejte vakuově balený typ skladování a uchovávání v mrazáku, ale mějte na paměti, že úrovně vlhkosti a rychlé změny teplot mohou ovlivnit kvalitu semen, takže při zmrazování a rozmrazování je třeba věnovat zvýšenou pozornost.

 

Rada číslo 3: Vyhněte se vlhkosti

 

Konopná semínka mají jemnou skořápku a je třeba je uchovávat v suchu, aby se k semenům nedostalo příliš mnoho vlhkosti a aktivovalo klíčení. Použijte bavlněnou vatu nebo rýži, abyste nasákli veškerou vlhkost, která by se mohla dostat dovnitř, například v lednici. Silica gel v potravinářské kvalitě bude fungovat také výborně. Vyhněte se používání toxických chemikálií. Plísně a houby jsou kryptonitem pro všechny super rostliny, takže pomocí vlhkoměru udržujte vlhkost na 9 % nebo nižší.

 

Rada číslo 4: Vyhněte se teplu a světlu

 

Když jsou semena vystavena teplu a přímému slunečnímu světlu, aktivuje je příliš brzy nebo je dokonce poškodí, takže je uchovávejte ve tmě, dokud nepřijde čas, aby se rozrostly. Udržování co nejrovnoměrnější teploty během skladování pomáhá semenům zůstat spát, dokud se neprobudí a vyklíčí.

 

Rada číslo 5: Hmyz a hlodavci

 

Poslední tip je udržet semena nad zemí a uvnitř lednice nebo krabice, abyste jim poskytli nejlepší ochranu před hladovými hlodavci a hmyzem číhajícím kolem.

 

 

Jedna věc, kterou je třeba vždy pamatovat při skladování semen, je chránit je před přímým slunečním zářením.

Tmavé, suché a chladné místo, jako je lednička s řízenou teplotou nebo v chladné místnosti semínkům dokonale vyhovuje.

Výhody dodržování těchto jednoduchých pravidel spočívá v tom, že semena budou ve špičkové kvalitě připravena na rostliny vysoké kvality.

 

 

 

 
Používáme ověření věku Adulto