Pěstování konopí s obsahem THC větším než 1 % není v ČR legální.

Co je feminizované konopí?

Při výběru konopných semínek se můžete setkat s mnoha termíny, jako jsou feminizovaná semena, fotoperiodické a samonakvétací odrůdy, samci a samice či hermafroditi. Pro nováčky v pěstování mohou být tyto pojmy matoucí. Pojďme si je vysvětlit.

 Co jsou feminizovaná semena

Co jsou feminizovaná semena?

Konopí (lat. Cannabis) patří mezi dvoudomé rostliny, což je vlastnost, kdy jednotlivá rostlina vytváří buď pouze samčí květy nebo pouze samičí květy. Feminizované rostliny konopí jsou takové, které vytvářejí květy pouze samičího pohlaví. V porostu se tedy téměř se sto procentní šancí nevyskytují samčí květy, které by mohly opylovat ty samičí a způsobit produkci semen. 

Feminizovaná semena, která se objevila v 90. letech, eliminující tak nejistotu při pěstování a zvyšující efektivitu. Tyto semena mohou být navržena pro fotoperiodní rostliny, které kvetou na základě délky denního světla a tmy, což umožňuje pěstitelům lepší kontrolu nad růstovým a květovým cyklem.

 

Jak se feminizuji semena?

Výrobci konopných semen (seedbanky) získávají feminizovaná semena z produkce tzv. hermafroditních rostlin, která mají tu vlastnost, že obsahují pouze samičí chromozomy. Vyklíčené rostliny z takových semen budou produkovat pouze samičí květy. 

 Jak se Feminizuji semena

To umožňuje pěstitelům konopí získat maximální výnos z jejich konopných polí, aniž by museli vynaložit další náklady na odstraňování samčích rostlin. Vzhledem k tomu, že produkce květů konopí se stává rychle se rozvíjejícím odvětvím, je patrná snaha po snížení nákladů s produkcí spojených. Výhody tohoto typu produkce konopí spolu s jeho rostoucí oblibou mezi pěstiteli způsobily, že feminizované konopí je dnes nejprodávanější konopí na světě.