Pěstování konopí s obsahem THC větším než 1 % není v ČR legální.

Mimoza Vilmorin Premium 0,8 g

Neohodnoceno

Drobná pokojová rostlina jednotuchá na pěstování. Mimóza má zajímavou vlastnost - ragovat na dotek sklopením listů. Výsev: únor – říjen

Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení
38 Kč
Skladem (>5 ks)

Mimóza Vilmorin Premium nebo také citlivka (Mimosa pudica) je jednoletá nebo vytrvalá bylina, která se v naší oblasti pěstuje jako pokojová rostlina. Kvete zpravidla až druhý rok. Má zajímavá, kulatá květenství.

 

Mimosa pudica je malá bylina z čeledi hrachovitých, která pochází z Jižní a Střední Ameriky. Mimóza je oblíbená pro svou jedinečnou schopnost reagovat na dotek a jiné formy stimulace, díky čemuž si získala své jméno.

 

Rostlina má listy podobné kapradinám, které jsou citlivé na dotek a pohyb. Při doteku se lístky skládají a listová stopka klesá dolů. Listy se také zavírají v reakci na změny teploty, světla a vlhkosti. Tento mechanismus je považován za obrannou reakci, která chrání rostlinu před býložravci a jinými hrozbami.

 

Mimóza  vytváří drobné růžovofialové květy, které jsou uspořádány v kulovitých hroznech. Po květech následují malé nahnědlé semenné lusky. Rostlina se běžně pěstuje jako okrasná rostlina v zahradách a jako pokojová rostlina. Je nenáročná na pěstování a vyžaduje dobře propustnou půdu, jasné světlo a pravidelnou zálivku.

 

Mimóza se v tradiční medicíně používá k léčbě různých onemocnění, včetně kašle, kožních onemocnění a infekcí močových cest. Výzkum také prokázal, že rostlina má protizánětlivé, antimikrobiální a analgetické účinky. Některé studie také naznačují, že by mohla mít potenciál pro použití při léčbě neurologických poruch.

 

Nároky na pěstování mimózy Vilmorin Premium:

Použití: Jako okrasná rostlina v bytech, v létě ji lze vystavit na balkón nebo terasu
Výsev: únor – říjen
Výsadba: září
Doba květu: červenec – srpen
Výška rostliny: 50 cm

 

 

Země původu: Čína
Složení: semena mimozy 100 %
Způsob skladování: skladujte na tmavém a suchém místě
Výrobce: Vilmorin Jardin
Adresa: 65 rue du Luzais, St Quentin Fallavier, Francie

 

Kód Kód: VILP261
Jméno značky: Vilmorin
Kategorie: Semena okrasných rostlin
Záruka: 24m
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vilmorin je francouzský prodejce semen zeleniny, květin, bylinek, netradičních rostlin, BIO semen a dalších.

 

Začátky značky Vilmorinu sahají do roku 1743, kdy Claude Geoffroy (Mistryně obchodu se semeny) a Pierre d’Andrieux (dvorní botanik krále Ludvíka XIV.) otevřeli na nábřeží Quai de la Mégisserie v Paříží obchod se semeny a rostlinami pod názvem Coq de la Bonne Foy.