Watermelon Auto Royal Queen Seeds
Code: RQ WATERMELON AUTO/1 KS RQ WATERMELON AUTO/3 KS RQ WATERMELON AUTO/5 KS RQ WATERMELON AUTO/10 KS RQ WATERMELON AUTO/25 KS Choose variantProduct detailed description
Crossbreeding Tropicanna Cookies and Lemon OG gave rise to Watermelon Automatic-a flavourful phenom packed with refreshing terpenes. This fast-growing autoflowering strain contains a huge THC level of 20% and medium quantities of CBD.Additional parameters
| Category: | Autoflowering Outdoor Seeds |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Autoflowering |
| Flowering type: | Indica |
| Genetic Background: | Tropicanna Cookies x Lemon OG |
| Flowering time: | 6 týdnů, 7 týdnů |
| Height Indoor: | 0,5-1 m, 1-1,5 m |
| Height outdoor: | 1-1,5 m |
| CBD: | Medium |
| THC: | 20 % |
| Flavor: | Watermelon, Fruity |
| Effect: | Calming |
| Výnos indoor: | 450 - 500 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 50 - 90 gr/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
