Royal CBG Auto Royal Queen Seeds
Code: RQ ROYAL CBG AUTO/1 KS RQ ROYAL CBG AUTO/3 KS RQ ROYAL CBG AUTO/5 KS RQ ROYAL CBG AUTO/10 KS RQ ROYAL CBG AUTO/25 KS Choose variantProduct detailed description
Known as the “mother cannabinoid”, CBG is a non-psychotropic molecule that exerts a relaxing effect that can be enjoyed alone or in synergy with THC and CBD-rich varieties.Additional parameters
| Category: | For Medicinal Purposes |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Autoflowering, CBD |
| Flowering type: | Sativa |
| Genetic Background: | Goliat Auto x high CBG Strain |
| Flowering time: | 7 týdnů |
| Height Indoor: | 0,5-1 m |
| Height outdoor: | 0,5-1 m |
| CBD: | Vysoké |
| THC: | 0,09 % /CBG: 6-8 % |
| Flavor: | Vanilla |
| Effect: | Clear |
| Výnos indoor: | 350 - 450 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 30 - 50 g/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
