Purple Punch Auto Royal Queen Seeds
Code: RQ PURPLE PUNCH AUTO/1 KS RQ PURPLE PUNCH AUTO/3 KS RQ PURPLE PUNCH AUTO/5 KS RQ PURPLE PUNCH AUTO/10 KS RQ PURPLE PUNCH AUTO/25 KS Choose variantProduct detailed description
This strain exerts an intense body high that sets in fast and lingers for hours. Smoke these buds during lazy afternoons and relaxing evenings to forget about your worries and immerse your mind in the present.Additional parameters
| Category: | Autoflowering Outdoor Seeds |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Autoflowering |
| Flowering type: | Indica |
| Genetic Background: | Purple Punch x Old Skunk Auto |
| Flowering time: | 7 týdnů, 8 týdnů |
| Height Indoor: | 0,5-1 m |
| Height outdoor: | 0,5-1 m, 1-1,5 m |
| CBD: | Medium |
| THC: | 19 % |
| Flavor: | Fruity, Candy |
| Effect: | Physically Relaxing |
| Výnos indoor: | 350 - 400 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 80 - 130 gr/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
