Pineapple Kush Royal Queen Seeds
Code: RQ PINEAPPLE KUSH FEM/1 KS RQ PINEAPPLE KUSH FEM/3 KS RQ PINEAPPLE KUSH FEM/5 KS RQ PINEAPPLE KUSH FEM/10 KS RQ PINEAPPLE KUSH FEM/25 KS Choose variantProduct detailed description
Sweet and seductive, Pineapple Kush is the taste sensation that delivers on all fronts. Despite its tropical nature, it’s well-adapted to both indoor and outdoor growing spaces, producing impressive yields in either situation.Additional parameters
| Category: | Feminized Seeds |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Fotoperioda |
| Flowering type: | Indica |
| Genetic Background: | Pineapple x O.G. Kush |
| Flowering time: | 8 týdnů, 9 týdnů |
| Harvest Month: | konec září |
| Height Indoor: | 0,5-1 m, 1-1,5 m |
| Height outdoor: | 1-1,5 m, 1,5-2 m |
| CBD: | Nízké |
| THC: | 18 % |
| Flavor: | Pineapple, Diesel, Fruity, Pepper |
| Effect: | Calming, Laughter |
| Výnos indoor: | 500 - 550 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 500 - 550 gr/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
