Medical Mass CBD Royal Queen Seeds
Code: RQ MEDICAL MASS FEM/1 KS RQ MEDICAL MASS FEM/3 KS RQ MEDICAL MASS FEM/5 KS RQ MEDICAL MASS FEM/10 KS RQ MEDICAL MASS FEM/25 KS Choose variantProduct detailed description
With CBD levels of 10% and almost identical amounts of THC, Medical Mass reduces feelings of nervousness, soothes the body, and ameliorates tension. Smoke this High Life Cup 2015 winner during the day or just before bed for peace of mind.Additional parameters
| Category: | For Medicinal Purposes |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Fotoperioda, CBD |
| Flowering type: | Převážně indica |
| Genetic Background: | Critical Mass x CBD dominant plant |
| Flowering time: | 10 týdnů, 11 týdnů |
| Harvest Month: | konec září |
| Height Indoor: | 0,5-1 m |
| Height outdoor: | 1-1,5 m |
| CBD: | Vysoké |
| THC: | 10 % |
| Flavor: | Fruity, Pepper, Candy |
| Effect: | Physically Relaxing, Calming |
| Výnos indoor: | 500 - 550 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 500 - 550 gr/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
