Hulkberry Royal Queen Seeds
Code: RQ HULKBERRY FEM/1 KS RQ HULKBERRY FEM/3 KS RQ HULKBERRY FEM/5 KS RQ HULKBERRY FEM/10 KS RQ HULKBERRY FEM/25 KS Choose variantProduct detailed description
As the offspring of OG Kush and Strawberry Diesel, HulkBerry ranks as one of the strongest cannabis strains in the world. She delivers THC levels of 27% and a fierce sativa high.Additional parameters
| Category: | Feminized Seeds |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Fotoperioda |
| Flowering type: | Převážně sativa |
| Genetic Background: | OG Kush x Strawberry Diesel |
| Flowering time: | 9 týdnů, 10 týdnů, 11 týdnů |
| Harvest Month: | konec září |
| Height Indoor: | 0,5-1 m, 1-1,5 m |
| Height outdoor: | 1,5-2 m |
| CBD: | Nízké |
| THC: | 27 % |
| Flavor: | Herbal, Citrus, Diesel, Pepper |
| Effect: | Clear, Uplifting |
| Výnos indoor: | 400 - 450 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 650 - 700 gr/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
