Fruit Spirit Royal Queen Seeds
Code: RQ FRUIT SPIRIT FEM/1 KS RQ FRUIT SPIRIT FEM/3 KS RQ FRUIT SPIRIT FEM/5 KS RQ FRUIT SPIRIT FEM/10 KS RQ FRUIT SPIRIT FEM/25 KS Choose variantProduct detailed description
Crafted from Blueberry and White Widow, Fruit Spirit lights up the tongue with flavours of sugar and berries. Her indica high and medium levels of CBD will leave you feeling blissed out.Additional parameters
| Category: | Feminized Seeds |
|---|---|
| Warranty: | 24m |
| Seedbank: | Royal Queen Seeds |
| Gender: | Feminizovaná |
| Type: | Fotoperioda |
| Flowering type: | Indica |
| Genetic Background: | Blueberry x White Widow |
| Flowering time: | 9 týdnů, 10 týdnů |
| Harvest Month: | začátek října |
| Height Indoor: | 0,5-1 m, 1-1,5 m |
| Height outdoor: | 1,5-2 m, 2-2,5 m |
| CBD: | Medium |
| THC: | 18 % |
| Flavor: | Blueberry, Fruity, Pepper, Earthy |
| Effect: | Clear |
| Výnos indoor: | 375 - 425 gr/m2 |
| Výnos outdoor: | 475 - 525 gr/rostl. |
| Qty per pack: | 1 ks, 3 ks, 5 ks, 10 ks, 25 ks |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
